Jak zachránit Ameriku před Obamovou katastrofou?

Máme pro vás překlad anglického článku ze stránek Libertarian Party. Autor (Wayne Allyn Root) se tam zamýšlí nad tím, jak zachránit Americké hospodářství a co „přinesl“ Obama. Odpověď hledá v analogii se sitcomem „Show Jerryho Seinfelda„.

Pamatujete si Seinfed? Byl to jeden z nejúspěšnějších seriálů v historii americké televizní produkce. Show se točila kolem Jerryho Seinfelda a jeho kámoše George Costanzi. George byl neuvěřitelný smolař, všechno, co kdy udělal, skončilo jako kolosální selhání.

Jeden den se všechno změnilo. George si najal George Steinbrenner spolu se světovým šampionem New York Yankees. Měl štěstí – důležitá práce, velké peníze a krásné ženy. Seinfeld byl šokován. „George, jak jsi to udělal?“

„Jednoduše“, řekl George. „Jednoho dne jsem se probudil a došlo mi, že jsem největším smolařem na světě. Tak jsem se rozhodl, že začnu dělat přesný opak toho, co jsem do té doby dělal. Každá myšlenka, názor, rozhodnutí… Dělám všechno opačně. A skutečně – mám štěstí!“

Jakožto jeden z největších kritiků presidenta Obamy jsem neustále tázán: „Co bys dělal jinak, kdybys byl presidentem?“ Odpověď je jednoduchá: VŠECHNO! To je Seinfeldovo řešení. Obama je George Costanza. Každé rozhodnutí, které udělá, uškodí Americe. Obama zabíjí Americký sen. Abychom Ameriku zachránili, musíme dělat OPAK všeho, co Obama právě dělá.

Obamova agenda „velkého státu“, velkého utrácení, velkých spolků a velkého dluhu vedou Ameriku do takové úrovně ekonomické katastrofy, dluhu a nezaměstnanosti, jakou jsme ještě nezažili. A obchod se s tím samozřejmě sveze. Odpověď na to jak můžeme zachránit Ameriku a změnit hospodářský vývoj je jednoduchý: dělat přesný opak všeho, co Obama udělal. Pár příkladů:

Obama utratil více jak bilion dollarů na nefungující „stimulační balíčky“ a další bilion dolarů na „záchranné balíčky“. Avšak nyní chce ještě víc. Měli bychom zastavit ony „stimulační“ a „záchranné“ balíčky. Nejsou ničím jiným, než snahou koupit si voliče a „odměnit“ politické kamarádíčky.

Obama na každého uvalil největší daň z příjmů v historii. A ve stylu mafiánského výpalného tím nejvíce zatížil maloobchodníky. Měli bychom udělat opak. Daňoví poplatníci a maloobchodníci jsou hrdinové našeho hospodářství – vytvářejí většinu pracovních míst a platí nejvíce na daních. Měli bychom je odměnit třeba ročními daňovými prázdninami. Stálo by to zřejmě stejně, jako Obamovo nefunkční stimulační fiasko a zároveň by to pomohlo ke změně tohoto ekonomického Armagedonu v jeden z největších ekonomických boomů v historii. Bylo by to takové Reaganovo „tax cut“ na steroidech.

Obama jmenoval „cary“, kteří by měli dohlížet na každý aspekt obchodního a osobního života Američanů. Lepší by bylo je však všechny vyhodit a na slovo „car“ radši zapomenout.

Obama dramaticky zvýšil velikost, působnost, sílu a výdaje vlády spolu s jeho zdravotní péčí a tak diskutovanými finančními reformami. Obojí bychom však měly odvolat a udělat přesný opak – dramaticky snížit velikost vlády a vrátit více peněz a moci do rukou občanů. Měly bychom se snažit snížit výdaje na státní úředníky o miliony, zastavit jejich nárůst a zlikvidovat jejich obscénní odměny a penze, které přivádějí Ameriku k bankrotu.

Obama nevěří v práva jednotlivých Amerických států, soudí se se státem Arizona. Měli bychom zastavit tyto soudní procesy, zbezpečnit hranice, prosadit přistěhovalecký zákon a respektovat práva jednotlivých států – jakožto požadavek Ústavy.

Obama utrácí miliardy v našem selhávajícím veřejném vzdělávacím systému jenom proto, aby odměnil unii učitelů za jejich podporu v kampani. Měly bychom však zrušit ministerstvo školství a eliminovat vliv vlády z této oblasti. Prozatím můžeme přesunout financování vzdělávání na státní a oblastní úroveň a zavést „kupony“ k tomu, abychom daly rodičům svobodu v posuzování alternativ, jako například domácí vzdělávání, soukromých škol či církevních škol (systém kupónů ve školství rozvedl v knize Svoboda volby Milton Friedman, poznámka překladatele). Měli bychom zrušit unie sdružující zaměstnance veřejného sektoru a obnovit v administrativě schopnost najímat, propouštět a zvyšovat plat na základě výkonu.

Obama podporuje FED a chce po něm, aby tiskl stále více peněz, znehodnocuje naši měnu, krade z úspor každého Američana. Měly bychom udělat audit FEDu a udělat jej transparentní a přístupný lidem – s tendencí odstranit jej co nejdříve to půjde.

Obama je odpovědný za ropnou katastrofu v Mexickém zálivu, kdy moratorium na těžbu ropy stálo 100 000 pracovních míst. Obamovo tragické rozhodnutí zničilo hospodářství zálivu a udělalo Ameriku více závislou na dovážené ropě. Měli bychom udělat opak a podpořit další těžbu z moře – a povolit těžbu blíže břehům, kde se může lépe předcházet nehodám.

Obama nechal najat 18 000 nových I.R.S. agentů (něco jako finanční úřad, pozn. překladatele) a požaduje více daní od maloobchodníků. Měly bychom zrušit I.R.S. a racionalizovat byrokracii pro maloobchodníky.

Obama podpořil propuštění teroristů z Lockerbie. Měli bychom požadovat jejich předání do USA, abychom na ně mohli uvalit trest smrti a dát zadostiučinění rodinám 270 obětí, z čehož 190 bylo Amerických občanů.

Obama zachází se spojenci, jako například Izrael, tvrdě, zatímco přistupuje na ďábelská pravidla těch, kteří podporují terorismus (Iran, Severní Korea, Sýrie, Kuba, Venezuela), zachází s nimi v rukavičkách a některým se i klaní. Měli bychom dělat ale opak – chovat se ke spojencům s respektem a nevěnovat nepřátelům celý den. Také bychom měli udělat to, co mělo být uděláno již před desetiletími: skoncovat se zahraniční pomocí despotům a nepřátelům Ameriky na celém světě.

Obama roztahuje válku v Afghánistánu. Měly bychom udělat opak. Tuto válku nemůžeme vyhrát. Původní záměry a cíle byli již dávno zapomenuty. Stáhněme naše vojáky domů.

Obama miluje kariérní politiky, jako například Pelosi, Reid, Dodd a Barney Frank. Měly bychom však podporovat limity ve funkčním období a všechny „řitní alpinisty“ vyhodit z D.C. Je čas začít znovu.

Konečně, Obama neustále porušuje Ústavu, což je zvýrazněno jeho nenávistí ke zbraním v rukách poslušných občanů. Měly bychom však respektovat a následovat Ústavu – největší dokument, který byl kdy vytvořen.

Ano, Obama je náš vlastní George Costanza, roztomilý smolař ze slavného Seinfeld. S tím rozdílem, že Obama je Marxista a není roztomilý. Obama vede Ameriku čelem k tragédii, neschopnosti a bankrotu. Odpověď na to, jak zachránit Ameriku je jednoduchá: dělejme přesný opak toho, co Obama.

Komentáře jsou vypnuty.