Kříž

Zakažme stavbu kostelů

Článek volně navazuje na předchozí, který se dotýkal problematiky Islámu v Evropě a jeho odporu k němu (V zájmu ochran tradic). Nemá-li zákon diskriminovat, jak to udělat se zákazem mešit? Praktická rada pro zastánce zákazu stavby mešit.

Jsem ateista, jako velká část české populace. Jsem pražan a je neuvěřitelné, co je povoleno hlavně v centrální části města.

Místo tam zabírají jakési budovy, které slouží jako centra vyznavačů víry, která chce dle některých důkazů omezovat svobodu. Probůh, vždyť ti lidé pálili lidi jako čarodějnice a zabíjeli vědce – jak jim můžeme dovolit mít tyto budovy k dispozici? Vždyť to přeci přímo ohrožuje naši svobodu – počkejte, až se vyznavači té víry stane většina populace a pak – pak budou chtít upálit i vás!

Dokonce tvrdí, že člověk by měl mít první sex, až když je oddán. Takové omezení svobody! Co je ale nejhorší, my jim ani nezakazujeme se svolávat – oni mohou užívat své zvony, které někdy omezují moji svobodu hlukem k tomu, aby se svolávali! To je přeci naprosto hrozné! To je třeba zakázat, musíme přeci uchránit naši tradici svobody!

Zakažme stavbu kostelů! Zakažme užívání zvonů, zbourejme kostelní věže!

Dost bylo diskriminace

To ale rozhodně není všechno. Konzervativní hvězda posledních týdnů, Roman Joch, správně podotkl, že zákon by neměl diskriminovat (ať už pozitivně či negativně). Zákon by měl mluvit o lidech, nikoliv mužích, ženách, arabech, křesťanech či homosexuálech, ale o lidech.

Podle tohoto jednoznačně správného principu jdeme dál.

Zákon přeci nemůže diskriminovat! Nezakazujme jen stavbu kostelů! Zakažme stavbu jakýchkoliv náboženských budov! Zakažme jakékoliv veřejné svolávání příznivců nějaké víry!

Co je však ještě náboženství? Co třeba takový Hinduismus? Nemůžeme si brát ohledy, náboženství jako náboženství, ty, co jsou na pomezí, musí jít také, stačí přeci jen minimální náznaky. Nikdy nevím, co se z toho vyvine v budoucnu. Tedy Jóga nemá v naší zemi místo!

Není přeci akceptovatelné, aby do naší země přijížděl Dalajláma! Nemůžeme přeci naši tradici vystavit ohrožení, ještě by tu šířil svoji ideologii a to je přeci to, před čím se chceme chránit!

Teologii na školách je třeba zakázat!

Současní kněží (a další představitelé různých náboženství) musí přestat praktikovat svojí víru a být registrování, abychom je mohli kontrolovat a chránit naši svobodu před jejich zrádným učením!

Bible, Korán a další náboženské texty se musí stát zakázanými texty! Není přeci možné, aby někdo vydával knihy, které ohrožují naši svobodu!

Židy, araby a další je třeba buď přinutit, aby se vzdali své víry, nebo aby odešli z naší země. My je tu nechceme, chceme si přeci uchránit naši tradici – naši svobodu!

Klení je neakceptovatelné! „Probůh“, „Ježíši Kriste“ a další zvolání musí být minimálně zdaněna! Stát a společnost přeci mají právo na to disponovat s nějakými prostředky na to, aby s nimi bylo konáno společenské dobro – a toto je přeci dobro!

A nyní trochu vážně

Dobrá tedy, přijde vám výše uvedené absurdní? To je však typická argumentace konzervativců, anti-islamistů.

Jak sami mnozí konzervativci říkají, zákon nemůže diskriminovat. Nemůže rozlišovat ženy/muže/homosexuály/romy a další. Zákon může znát jen lidi, kterými jsme všichni. To je pravá „rovnost před zákonem.“ Chceme-li být konzistentní a neporušit tento princip, nezbývá pak anti-islamistům nic jiného, než zakázat stavbu všech náboženských budov… a tak dále. Jak bylo uvedeno v příkladu.

Svoboda generuje svobodu, stejně tak nesvoboda generuje další nesvobodu. Jak jsem napsal již v předchozím článku, svobodu neposílíme jejím omezením.

 

38 comments

 1. Momentální rozdíl mezi křeťanstvím a Islámem stojí ve „vyzrálosti“… Křesťanství (tedy promiňte, špatně konajících křesťanů) se te%d mnoho nemusíme bát…ta doba již skončila a křesťanstvo se poučilo jakžtakž, ovšem Islám je mladší a právě si asi prochází svojí nejdrsnější etapou a nebo spíše více možností než dříve… Nic méně nebojujme proti stavění mešit a podobně…je ošklivé a nelogické takto omezovat svobodu…Řešme pouze skutečné omezování svobody…Až by ti arabové možná nutili svou víru, až by se chtěli chovat násilně, pak tedy zasahujme, ao braňme se ůtokům, tak jako by jsme se bránili, kdyby přišli od křesťanské církve, ale proboha nezakazume hned stavět někde mešity a stěhovat sem Araby…

  Jenom taková mylá myšlenka na zamyšlení Lukáši…Před nějakou dobu jsem se dozvěděl, že Němci chtěí podávat snad občanství a možnost pobytu u nich na základě hodnoty iq…Ale nejsem si jist, kde to přesně bylo psáno a jak přesně to bylo psáno… Ale je to zajímavý námět k zamyšlení a dle mého naprostá hovadina…zase to omezuje svobodu a Německu to nepomůže… i člověk s nízkým iq je k něčemu dobrý a společnosti prospěšný a utváří celek společnosti…Každý by v ideálním stavu dělal to, na co má dispozice a ty existují i u lidí s menším iq

 2. Souhlas. A vy co nesouhlasíte a tvrdíte, že jsme vyrostli na křesťanských základech a podobné věty, které máte naprogramované a ani o tom nevíte, tak vás bych vyvrátil během 5 minut. Choďte trochu ven mezi lidi a přemýšlejte trochu dále. Například, že jiná firma islám je velmi ortodoxni oproti firmě ježíš. Není to tím že tato firma je mladší o pár set let ? A že je nynější firma ježíš mírumilovná ? No všeho dočasu. Kdyby měli více síly tak byste mrkali na drát jak by vás skřípli. To víte jejich zlatá éra středověk už není to byl život co rozhodovali o životech všech.

 3. @Vlada: Jsem rád, že jste napsal, že je tento článek hloupoučký a demagogický. Tento článek je totiž mojí „parafrází“ argumentace těch, jenž chtějí zakazovat mešity apod.

  Tedy sám jste nyní uznal, že argumentace „islamofobů“ je hloupoučká a demagogická.

 4. Zajimalo by mne, kolik flasek muselo rincet na stole, nez byl tento vskutku skvostne hloupoucky a demagogicky clanek napsan.

 5. Tak sem vytahla neco od Michale: „realitu.

  Referendum o svobodách menšin není možné pořádat, jen si představte referendum o stavbě synagog, jistě byste to označil za antisemitské, že? A co takhle referendum o pronásledování nějaké menšiny?
  Ziju v Kanade ve meste s ca. 300.000 obyvatel, je tady jedna synagoga a jeden zidovsky hrbitov, bydlim blizko, obcas vidim kolik aut je tam pri nejakem pohrbu.
  Chodim cvicit a plavat do rekreacniho centra a kdyz jsem na „elliptical machine“, vidim z okna pres ulici na zdejsi mesity, nejdrive to byla jedna, pro muze a ted uz koupili vedlejsi dum pro zeny. Najednou se objevilo tolik netopyru, ze si pripadam jako ve stredoveku. Kazdy patek je zaparkovano po stranach asi 15 taxiku a desitky nejnovejsich SUV. Mnozi se bohuzel jako kobylky a lide se zacinaji divit, kdy ta rozpinavost skonci. Takze dalsi mesity? NE. Hodne cestuji, byla jsem v zemich, kde prevlada islam, byla jsem i v mesitach (sal pres hlavu)a nezjima mne, jestli jsou tam kostely, pro to tam nejedu. Minarety? Jenom to ne, zazila jsem si toho vyrvavani dost a nepomahaly prasky na spani ani oropax.
  Jste mlady, budte rozumny. A pokud Vas nejaka muslimka obstastnuje, ozente se a jedte zit do jeji zeme. Pak sem opet napiste.

 6. Nejde o Korán? Korán je právě příčinou všeho. Ve druhé sůře se píše o tom, že nikdo nemůže nikoho nutit, ale v 9. sůře, že takové lidi mají zabít, pronásledovat a připravovat vůči nim nástrahy. Takže nenutit ale rovnou zabíjet pokud to sami „nepochopí“. Kdyby někdo vydal takovou knihu ve jménu Adolfa H., vyvolalo by to bouři nevole. V tomto případě OSN chystá zákon o zákazu kritiky islámu a Koránu. To se všichni zbláznili? V islámských zemích jsou křesťané ponižováni, upalováni, konvertité ke křesťanství podle příkazů Koránu zabíjeni, misionáři v lepším případě vyhošťováni a my budeme doufat, že muslimové (+imigranti z islámských zemí) u nás nikdy nebudou plnit co se podle Koránu od nich požaduje? V Alžíru vás strčí do lochu jenom za to, že máte u sebe Bibli.
  Budeme tolerantní až tak, že budeme tolerovat tento fašismus?

 7. Evidentně se trefil. V komentářích je poznat koho zasáhl: Elifas kupříkladu již dlouho nečetl takový myšlenkový průjem a demagogii (trefná argumentace a formulace postojů, díky, rozumím), Mtd zabodoval neomarxistickou demagogií. Škoda že to lépe nerozvedl.
  Pravděpodobně to ani jeden (a další) nedočetl k poslednímu odstavci. Jinak to přeci není možný 🙂

 8. 11) budu volit toho, kdo na nasem post-krestanskem uzemi nedovoli islamizaci

 9. Mirku, ve všech takzvaně křesťanských zemích také není možné stavět mešity, viz. Vatikán. Navíc přijde vám spravedlivé zakázat např. Íráncům postavit si tu mešitu proto, že v Saudské Arábii nejsou kostely? Co s tím mají Íránci společného? V jejich zemi to možné je.

  Sebral byste občanům České republiky právo svobodně podnikat na základě jejich etnické příslušnosti? Myslíte si, že oni za to mohou, jak je to v jejich zemích? Takové fašistické myšlení se opravdu jen tak nevidí.

 10. Nesouhlasím a stojím na straně těch, co říkají, že na mešity v ČR bude čas až tehdy, kdy budou VŠECHNY muslimské země taktéž nábožensky tolerantní. To je přeci rozumný přístup. Samozřejmě bude třeba zakázat i buddhistické chrámy, protože ve velké části buddhistických zemí úplná svoboda vyznání není; stavět se nebudou smět ani mandiry, nebo hinduisté v Indii křesťany již nesčetněkrát napadli a stovky kostelů zbořili – to musí přestat!

  Zároveň jsem jednoznačně proti tomu, aby zde měli Vietnamci a jiní Asiaté povoleno soukromné podnikání, neboť jejich země svobodných trh nemají a jak si k tomu přijde nebohý Čech, jenž by chtěl podnikat v Číně?

  Říkám vám, pánové, něco za něco!

 11. Svatá pravda. Svoboda buď je, anebo není. Ne pro někoho ano a pro někoho ne.

 12. Marco, no vidíte, nejsou, a nějaká proroctví jsou lichá a mimo mísu. Stejně tak můžete říct, že v Saudské Arábii budou kostely, a potom vyrostou věže. Takové spekulace jsou o ničem, je třeba hledět na realitu.

  Referendum o svobodách menšin není možné pořádat, jen si představte referendum o stavbě synagog, jistě byste to označil za antisemitské, že? A co takhle referendum o pronásledování nějaké menšiny? Co kdyby se rozhodlo pozitivně? Bylo by to tedy správné? Ne, o lidských právech nelze pořádat referenda, lidská práva buď máme nebo ne.

 13. toho kluka by meli vysetrit..a nebo mu vymachat ten tupy cumak v opravdovem multikulturnim raji nektereho z Parizskych, ….predmesti..debilovi..

 14. Máme stavbu mešity/kostela (ne)zakázat nebo (ne) povolit?? Zdánlivě nepatrný rozdíl. Pochopitelně že zakazovat by jsme to neměli. Jenomže, každý ví, že když chce něco většího stavět – i na svém pozemku, tak si musí vyžádat povolení od úřadu. A úřad při povolení neřeší jen svobodu ale i něco jako plán rozvoje města, zájmy jeho občanů. Takže …Jak se říkalo v jednom starém českém filmu – My Vám, to sice nezakazujeme, ale taky Vám to nemůžeme povolit…

 15. Pane Kubec, nemůžeme zakázat myšlenky, knihy(Main Kampf, apod.), ale můžeme najít styčnou plochu pro sjednocení názorů na člověka a jeho práva a povinnosti. 1)Mnohé ideologie a náboženství se liší,a vznikají třecí plochy a radikálnější vymáhaní doktríny,ze strachu ze ztráty důveryhodnosti; 2)Ideologie(i náboženské) chtějí na základě svého pouhého myšlenkového výplodu zasahovat do reálného a zcela přirozeného běhu života lidí,a pokřivovat přirozené hodnoty a princip příčiny a následku, nebo naopak si tento princip osobují,a navíc ho podmiňují,a převracejí k vlastnímu prospěchu(to se děje skrze Islám, Křesťanství a Judaismus ze kterého vycházejí), 3.Ideologie níčí přirozený princip seberozvoje a sebzušlechťování, a nahrazují jej psychologicko-emocionálním ovlivnováním za účelem získat pozitivní reakce jen pro své učení…Přitom podobné zkušenosti má člověk i bez těchto způsobů manipulace, zajímavé!!!!, 4)Ideologie a náboženství mají právo existovat, ale pouze pro vzdělávání o lidské představivosti,tužbách,cestách, a pro lidské bytosti, které se chtějí poučit a vzít si ponaučení z toho, že i sebespásonosnější ideologie nezmění člověka,ale že člověk musí změnit sám sebe…PESIMISTICKÝ PRINCIP, KTERÝ JEDINNÝ JE DO NÁS VTĚLEN, JE V NAŠICH GENECH,A JEN MY MŮŽEME TENTO POTENCIONÁL OBJEVIT,A ZUŽITKOVAT PRO SEBE A PRO OKOLÍ(JSME SOCIÁLNÍ BYTOSTI)-co jsou konzervatisté?Jako Joch,a pravice, nebo ideologové levice, a nedej bože nacistů?

 16. Tak toto jsem přestal číst po druhém odstavci. Sračka. Člověče, kolik ti je? 15? Omlouvám se všem -náctiletým, kterým to, narozdíl od tebe, pálí a mají v sobě trochu respektu k historii a naší kultuře.

 17. To je krasny clanek a moc hezka fotka, jesteze tam nekdo napsal kriz, jinak bych nevedela, co to vlastne na te fotce je. Diky. A ten clanek je moc cinany.
  A ted vazne. Vase argumenty jsou zcela zcestne, zatimco stredovek davno skoncil, nikdo uz neupaluje carodejnice a nenuti lidi nasilim konvertovat v krestanstvi, islam stale praktikuje v mnoha zemich pravo saria, naproste barbarstvi, nevazi si lidskeho zivota. Jde to ruku v ruce s kulturou. Vase idealy jsou hezke, ale zcela mimo. Obycejni muslimove jsou mirumilovni, to jiste. Jenze svet se nesklada jenom z mirumilovnych muslimu,kdekoliv muslimove ziji s jinymi nabozenstvimi, tam jsou rozpory. Cim to asi je? V clanku michate hrusky a jablka, dost nepodarene. Proc nemate odvahu povolit diskusi na Idnes? Protoze vite, ze vas clanek je slaby a pekne byste to schytal v diskusi?
  Jak jsou muslimove prizpusobivi, to ukazuje situace v EU jasne…narozdil od zidu ci krestanu…
  Mlady muzi, opravte si chyby v clanku, nejen ty gramaticke a pak se muzeme bavit.
  S pozdravem,
  W.

 18. Nejde o Koran, kniha nikomu nic neudela, samotny Kapital nebo Mein Kampf taky ne, jde o ty lidi co s nim tak politicky smeli. A dnesni Islam je v rukou magoru. Na obycejneho muslima nedejte, to je jako obycejny nemec ci rus, jde o to kdo je u vesla. A to vam jeste nedoslo.

 19. Zatim ne, pane Ocadlik, ale mohou byt, pak prijdou minarety a mame po spanku. Ja osobne bych nechala lidi volit svobodne, tak jako ve Svycarsku, udelat referendum a pak nemusite polemisovat o tom jestli mesita ano nebo ne. 80%
  lidi se rozhodne proti.

 20. Marco Polo, já nepopírám to, že se tyto činy dějí. Jen mám jiný pohled na jejich příčiny, z čehož plyne, že zákazy nic neřeší, k ničemu nepřispívají a celou situaci mohou jen zhoršit.

  Jane, společnost neexistuje. Je to virtuální konstrukt jenotlivců, nemá vlastní rozum, neuvažuje, nekoná, nečiní, nevlastní. Nemůže být ani odpovědná, ani nezodpovědná. Nikdo tedy nemůže být ne/odpovědný vůči ní. Nemůže mít ani svůj vlastní pud sebezáchovy. Jsou pouze jednotlivci. Chcete zachovat naši kulturu? Chovejte se tak. Překáží vám v tom stát? Volte podle toho. Ale na omezení svobody druhého nemáte ani vy, stejně jako muslimský imigrant, právo.

 21. Co je moc, to je moc. Slátanina nejvyššího kalibru a fakt slovní průjem!!! Autor by měl vzít na vědomí, že se narodil a vyrůstal na kontinentu, který vyrostl na křesťanských základech – se všemi kladnými i zápornými historickými zkušenostmi. Každá společnost musí mít určitý pud sebezáchovy. Pokud jej nemá, tak zaniká. Můžeme se ohánět svobodou, „nediskriminací“, zákony …. ale jediný zákon, který obecně platí i na úrovni států a všech společenstev je zákon džungle. Prostě přežívá silnější. Stačí se podívat do historie. Přeneseně to platí i pro ekonomiku. Pokud by tomu tak nebylo, tak neexistují převraty, revoluce, války …… atd.

 22. V Kanade a USA to byly prave ty mesity, kde se „rodili“ novi teroriste. Zjistete is neco o 18 z Toronta, mirumilovni, navoneni muslimove se schazeli v mesite a kuli pikle. Chcete v klidu cestovat? Nebat se na letisti, ze pokud uvidite nekoho v burce, bude chtit rychle menit let? Odpovezte mi, kdo nam zkazil letani, ze by nejaky cvok z Vatikanu? Letaji jini nez predstavitele islamu s explosivy v botach, spodnim pradle, okolo pasu a pod.? Az se aspon 10 let zadny silenec s rucnikem na hlave neodbouchne, pak si postavte mesitu a i dve. Zatim budeme podepisovat petice proti vystavbe. A bylo by i lepsi si vzit priklad ze Svycaru. Salam (ale s houskou)

 23. @Lukáš Kubec: To, jak se lidi, kteri k nam chteji imigrovat chovali na uzemi Saudske Arabie je naprosto klicove pro rozhodnuti, jestli je vubec pustime do Cech. To, ze nedovoli postavit na svem uzemi kostely, pripadne je vypaluji, ukazuje prinejmensim na silnou nabozenskou netoleranci. Pokud k nam chteji imigroval lide neschopni akceptovat, ze existuji jine viry a taky nejaka lidstka prava, at jdou nekam jinam.
  Sance, ze takovi lide prijdou z te Saudske Arabie je, troufam si rict, vyrazne vyssi nez ze prijdou rekneme z Ukrajiny.

 24. Fuchimi, je zcela irelevantní, jestli si můžeme stavět kostely v Saúdské Arábii. Vůbec nás to nemusí zajímat, zde jde o to, jestli my tady budeme mít svobodnou společnost, ne v jestli ji budou mít třeba v Saúdské Arábii.

 25. Autore, běž stavět kostely do muslimských zemí! (a dostaneš karabáčem na kožich až se z tebe bude prášit)
  Chlape, pls, co za matroš to hulíš?

 26. Je zajimave, ze jakmile nekdo vyslovi obecnou pravdu a povi nahlas to co je pro svobodnou spolecnost zakladnim kamenem, coz je tedy ta zminena rovnost pred zakonem, a postavi anti-islamske projevy do roviny nami naprosto automaticky branych veci jako jsou kostely atd a ukaze a tim padem i zpochybni relevanci anti-islamskych ideji, tak se vsichni bouri a jedine na co se zmuzou je jen slabomyslne vulgarni chovani…a to jen pro to ze se nekdo dotknul nasich navyku a naseho zpusobu zivota a natocil nas nase vlastni zrcadlo.

 27. už to nehul. Musel jsem si z idnes skočit na Tvoje stránky, abych Ti sdělil to, co kolegové. Jestli Ty děláš jméno Svobodným, tak jsi něco jako pátá kolona. Fakt nemusíš všechno napsat. Nech si něco pro sebe.

 28. tak tohle uz je moc. neomarxisticka demagogie temer v ciste podobe.

 29. Už dlouho jsem nečetl takový myšlenkový průjem a demagogii… ztráta času. Bohužel se najdou idioti kteří tomuto blábolu zatleskají….

Komentáře jsou vypnuty.