Zákonodárci, máte kuráž…?

Mají čeští zákonodárci tu kuráž stoupnout si před nás a na rovinu nám říci, co vlastně dělají? A proč se já sečíst nenechám?

Nechisecist.cz
Nechisecist.cz

Mám dotaz na české zákonodárce: máte kuráž?

Několik otázek

Pokud ano, chci znát vaši odpověď na několik otázek. Než vám je položím, vyložím situaci.

Blíží se sčítání lidu. Stát bude cca 2.5 miliardy korun. Na stránkách ČSÚ se uvádí 7 důvodů, proč sčítat. U prvního bodu je  napsáno:

Tyto údaje jsou nezbytné pro tvorbu a změny penzijního systému, systému vzdělávání či zdravotní péče, ale také bytové a dopravní politiky. Takto vzájemně provázané údaje se nedají zjistit žádným jiným způsobem.

Stránky Sčítání lidu

Jinak řečeno, stát mi vezme 24 % z ceny mé práce (1.34 násobek hrubé mzdy je zde 100% cena mé práce na trhu) aniž bych s tímto já kdy vyjádřil souhlas, aby mi stát za to naplánoval můj důchod, nemocenskou a platil někomu, koho mnohdy ani neznám, podporu v nezaměstnanosti, aniž bych s tím já třeba souhlasil.

Aby mi toto vše (hlavně důchod, ale i další) naplánoval, musí každých deset let prý provádět sčítání lidu, které letos stojí 2.5 miliardy korun. Stát mi vezme 1/4 ceny mé práce, aniž by s tím souhlasil, aby mi pak naplánoval důchod o výši žebračenky (jak efektivní systém!) a ještě mi drazí politici kladou na srdce, jak si mám spořit.

Drazí politici, z čeho, když mi skoro vše berete různou formou na vaše experimenty? Když mi bez mého souhlasu jen různými přímými daněmi berete cca 40 % z ceny mé práce, jsem-li zaměstnanec? Když pokud je cena mé práce je 26 800 Kč (20 000 Kč hrubého), dostanu jen něco přes 15 700 Kč a zbytek musím i proti své vůli dát vám, abyste si vy mohli hrát? A to ještě nemluvím o dalších, nepřímých daních, které očividně umíte jen zvyšovat.

Já se neprosil o vaši starost. Je mi jedno, co děláte, pokud to děláte za svoje peníze. Prosím, nechte mne být. Mě je úplně jedno, co si myslíte. Mě je úplně jedno, komu věříte. Chci jen, abyste mi nechali, co je mé a nechali mne samotného rozhodnout o tom, zdali můj důchod bude žebračenkou, či slušnou rentou. Nechte mne rozhodnout za mne samotného – já nechci vaše vedení. Já si na důchod umím zajistit prostředky sám. Prosím, politici, přestaňte mi krást mé prostředky pro uspokojení vaší intelektuální onanie nad vymýšlením sebeblbějšího systému státních důchodů alá „budemvšichnistejněchudí“.

Nechci financovat podnikání vašich kamarádíčků. Nechci korupci. Chci sám utrácet či spořit. Chci o svých penězích, o plodech mé vlastní práce, rozhodnout sám. Nechci, abyste rozhodovali za mne. Neprosím se o vaši péči, o vaši žebračenku za tu kupu peněz, kterou do systému, který je extraktem vašeho exhibicionismu, musím odevzdat. Je to málo muziky za hodně peněz. Ne, to fakt nechci – dokáži si zajistit lepší stáří bez vás. Prosím, dejte mi tu šanci.

Máte kuráž?

Drazí zákonodárci, tak se vás ptám:

 • Máte tu kuráž přijít ke mně a říci mi, že z vašeho nařízení vám musím skrz různé daně odevzdávat více, než 25 % ceny mé práce, abych ve svém stáří dostal možná pár stovek?
 • Máte tu kuráž říci mi do očí, že mi seberete více peněz na to, abyste si otestovali, jako více či méně špatný je vámi vytvořený systém?
 • Máte tu kuráž stoupnout si přede mne a říci mi do obličeje, že vy máte na mé peníze (které jsem dostal za moji práci) větší nárok, než já sám?
 • Máte tu kuráž mi ne přes televizní obrazovky, ale osobně říci, že mne okradete o hromadu peněz a z toho zbytku si mám „přeci dobrovolně spořit na stáří“?

Pochybuji. Vy tu kuráž nemáte. V otázkách však můžeme pokračovat:

 • Máte tu kuráž přijít k jakémukoliv svému mladému kolegovi, kterému je 21 let a říci mu, že může rozhodovat o životech a osudech milionů, ale nemůže rozhodnout a životě a osudu vlastním?
 • Máte tu kuráž si přede mne stoupnout a na rovinu mi říci, že mi musíte vzít mé peníze, abych například neměl na zaplacení vzdělání svým budoucím dětem, protože vy si potřebujete kupovat voliče?
 • Máte tu kuráž říci mi, že jsem vlastně váš otrok a vy jste mými otrokáři?
 • Máte tu kuráž stoupnout si vůbec ráno před zrcadlo?

Jste jen banda zbabělců, která se bojí, že kdyby nechala lidi rozhodovat o sobě samotných, zjistili by, že vás vlastně nikdo nepotřebuje. Abyste udržovali iluzi, že já si o svém důchodu nejsem schopen rozhodnout sám, pomalu tvrdíte, že bez svatého Sčítání bychom všichni umřeli v den odchodu do penze.

Ne. Já se sečíst nenechám. Pokud vy také ne, připojte se na Nechcisecist.cz.

Nechci se sečíst!
Nechci se sečíst!


12 comments

 1. Je to smutek nad smutek,ze clovek zase musi,stejne jako „za totace“,premyslet,jak projit v situaci,ktera mu chce ohnout hrbet a vyhrozuje pokutou za neposlusnost. Myslim,ze o svobode,demokracii a pravnim state tu jde zatim mluvit jen tezko. Scitani je mala tragikomicka ukazka stavu nasi spolecnosti.

 2. to co tady pisete tak poukazuje vse proti vlade a panzijni reforme a nikoli proti SLDB asi ste si trosku spletl pojmy s dojmy. Scitani se provadi jiz nekolid desitek let a myslim si , ze je to celkem dulezite, avsak neporpiram, ze drahe. Mnohem efektivnejsi by byl centralni registr obyvatel, ktery tady bohuzel neni.

 3. Já sem odmítla převzít tiskopisy…slečna do papírů napsala:odmítla převzít…uvidíme, co bude dál:-)
  vzhledem k tomu, že je sčítání „Anonymní“,neím, jakmě chtějí popotahovat..

 4. O nesmyslnosti sčítání by bylo možné napsat celou story. Je pravdou, že za tuto hloupost nemůže primárně tato vláda, ale vláda, která zde byla před ní. Zřejmě si kdosi přihrál „malou domů“. Nicméně tato vláda, když se honosí názvy jež hrubě porušuje, alespoň mohla změnou zákona zrušit nesmyslné nařízení. Pak by jí, na rozdíl za většinu jejích kroků, tleskali snad všichni. Odvolávka některých hloupých panáků na nařízení EU je značně lživá. Stačí si přečíst příslušnou vyhlášku EU viz: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32008R0763:CS:NOT

  a zejména bod4. Tady se jasně mluví o tom, že sběr dat metodou sčítání je pouze jednou možnou metodou. Víme, že všechny potřebné údaje v aktualizovaných verzích jsou v registrech státu. Bohužel však při jejich výběru z těchto registrů by nebylo možno přihrát 2,5 miliardy kamarádíčkům. Však oni to chudí lidé a nemocní i důchodci zaplatí.

 5. Ale to víš, že ti to řeknou klidně do očí. Sice za asistence osobních goril a Policie ČR, ale klidně ti to řeknou, protože je jim úplně jedno, co si myslíš. Oni se potřebují zaopatřit, pokud možno na věky a proto pospíchají a pokud my nepůjdeme do ulic, do sněmovny, na vládu a nevyřídíme si to s nimi ručně, tak se nám budou smát do obličeje a přitom nás budou, i s tím úsměvěm klidně dál okrádat.
  Není na co čekat. My žvaníme a oni jednají.

 6. Já taky nechci žít jako oni, to se vůbec nebojte… Z tohohle „přerozdělování“ je mi šoufl. EU je taky velkej socialismus… Jedna španělská vesnice bude používat vedle eura i pesety… Pokud to bude fungovat, myslim, že se to ujme ve celym Španělsku.

 7. Alessandra :
  Títo ludia podporuju STAT hlavne preto, lebo veia, že vďaka statu žiju na ukor iných ludí. Z ich peňazí.

 8. Jenže, Lukáši, víš co je taky hlavní problém? Většina lidí nemá chuť o sobě rozhodovat sama. Prostě jim vyhovuje, že je tu nějakej stát, oni si svoje odpracujou, oni si svoje odvedou, max. nadávaj doma u zpráv, ale žijou od měsíce k měsíci a jsou rádi, že jsou rádi.

 9. „Já se neprosil o vaši starost. Je mi jedno, co děláte, pokud to děláte za svoje peníze. Prosím, nechte mne být. Mě je úplně jedno, co si myslíte. Mě je úplně jedno, komu věříte. Chci jen, abyste mi nechali, co je mé a nechali mne samotného rozhodnout o tom, zdali můj důchod bude žebračenkou, či slušnou rentou. Nechte mne rozhodnout za mne samotného — já nechci vaše vedení. Já si na důchod umím zajistit prostředky sám.“

  Tohle je věc co bych podtrhl a podepsal.

Komentáře jsou vypnuty.